Z życia szkoły

Dzień Muzyki 201921.06

Dzień Muzyki 2019

W poniedziałek - 17. czerwca 2019 roku – po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie na  DNIU MUZYKI.  Motyw przewodni tegorocznego brzmiał: „ Hit me baby. Hity lat 2000-2010”. W konkursie wzięło udział 5 klas. 

Projekt "Kap-ciuszek"17.06

Projekt "Kap-ciuszek"

"Kap-ciuszek", a co to takiego?
To autorski projekt, który powstał w naszej szkole - postanowiliśmy spróbować sprawić frajdę dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy SP nr 1 w Elblągu. Pisaliśmy do wielu firm, prosząc, by przysłały dla dzieciaków nowe ubrania i obuwie szkolne.
Udało się!

Lekcja demokracji w I LO28.05

Lekcja demokracji w I LO

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Symulacja wyborów to prawdziwa lekcja wychowania obywatelskiego dla naszych uczniów. Wybory odbyły się w kilkuset szkołach w Polsce w ramach projektu „Młodzi głosują 2019”. Projekt realizowany przez grupę uczniów z klasy 2a , która uczy się wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym.

Na wagary do I LO20.03

Na wagary do I LO

21 marca (czwartek) dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zapraszają na Drzwi Otwarte szkoły.

 "Wierszem opowiem mój świat"18.03

"Wierszem opowiem mój świat"

Jury - wzruszone wrażliwością piszących, a także ilością dostarczonych utworów - ogłosiło dziś wyniki szkolnego konkursu poezji "Wierszem opowiem mój świat":

I miejsce - Bartosz Bloch
II miejsce - Aleksandra Łopińska

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Konkurs na Recenzję Książki10.12

Konkurs na Recenzję Książki

W naszej szkolnej bibliotece pojawiły się nowe książki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybory, dokonane przez uczestników Konkursu na Recenzję Książki, potwierdzają potrzebę tej różnorodności, ponieważ każdy z nich opisał inny tytuł. Zwyciężyła Anna Kurzyńska z klasy 1e.

Mikołajki10.12

Mikołajki

Wymarzona szkoła, w której rozdają słodycze (w czasie lekcji!), śni się właściwie każdemu już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mikołajki są tym szczególnym dniem, kiedy te marzenia się spełniają;)

Stulecie odzyskania niepodległości!11.11

Stulecie odzyskania niepodległości!

"Z niej się wyłaniam... Gdy myślę Ojczyzna – By zamknąć ją w sobie jak skarb. Pytam wciąż, jak go pomnożyć (...) Ojczyzna: wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje."

Spotkanie z pisarką24.10

Spotkanie z pisarką

Pani Agnieszka Pietrzyk spotkała się dzisiaj (24.10.2018 r.) z klasą 2a. To druga wizyta pisarki w ZSO. Tym razem "pretekstem" do rozmowy była jej najnowsza książka "Czas na miłość, czas na śmierć".