Z życia szkoły

Na wagary do I LO20.03

Na wagary do I LO

21 marca (czwartek) dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zapraszają na Drzwi Otwarte szkoły.

 "Wierszem opowiem mój świat"18.03

"Wierszem opowiem mój świat"

Jury - wzruszone wrażliwością piszących, a także ilością dostarczonych utworów - ogłosiło dziś wyniki szkolnego konkursu poezji "Wierszem opowiem mój świat":

I miejsce - Bartosz Bloch
II miejsce - Aleksandra Łopińska

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Konkurs na Recenzję Książki10.12

Konkurs na Recenzję Książki

W naszej szkolnej bibliotece pojawiły się nowe książki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybory, dokonane przez uczestników Konkursu na Recenzję Książki, potwierdzają potrzebę tej różnorodności, ponieważ każdy z nich opisał inny tytuł. Zwyciężyła Anna Kurzyńska z klasy 1e.

Mikołajki10.12

Mikołajki

Wymarzona szkoła, w której rozdają słodycze (w czasie lekcji!), śni się właściwie każdemu już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mikołajki są tym szczególnym dniem, kiedy te marzenia się spełniają;)

Stulecie odzyskania niepodległości!11.11

Stulecie odzyskania niepodległości!

"Z niej się wyłaniam... Gdy myślę Ojczyzna – By zamknąć ją w sobie jak skarb. Pytam wciąż, jak go pomnożyć (...) Ojczyzna: wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje."

Spotkanie z pisarką24.10

Spotkanie z pisarką

Pani Agnieszka Pietrzyk spotkała się dzisiaj (24.10.2018 r.) z klasą 2a. To druga wizyta pisarki w ZSO. Tym razem "pretekstem" do rozmowy była jej najnowsza książka "Czas na miłość, czas na śmierć".

Tydzień Zakazanych Książek w ZSO24.09

Tydzień Zakazanych Książek w ZSO

Kolejny raz włączamy się w międzynarodowe obchody Tygodnia Zakazanych Książek (24-30.09). Dlaczego? To doskonała okazja do snucia refleksji na temat wartości, jaką jest wolność, demokracja oraz swoboda wypowiedzi.

Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia'19.09

Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia'

Dnia 18 września 2018 r. w szkolnej auli im. Euzebiusza Słowackiego odbyła się uroczystość Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, zorganizowana przez Adriannę Adamek-Świechowską.  Było to jedno z 2955 miejsc na świecie, gdzie czytano powieść wybraną w wyniku plebiscytu narodowego w akcji, której patronuje Prezydent Polski Andrzej Duda.