Z życia szkoły

Święto Patrona Juliuszki 202018.02

Święto Patrona Juliuszki 2020

Tradycyjnie 14 lutego 2020 obchodzono w elbląskim Słowaku Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia minęło 61 lat od nadania I LO imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której mottem była parafraza Hymnu Szkoły „Jednak zostanie po nas ta siła fatalna…”

Walentynki w I LO17.02

Walentynki w I LO

W piątkowy poranek pełną parą ruszyły Walentynki w I LO. Była poczta walentynkowa, w tym roku wyjątkowo bogata, kiermasz ciast i atmosfera miłości dookoła. Dziękujemy bardzo uczniom klas: 1g za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu, dzięki Wam kolejne 231 zł wpłynie na stypendia dla uczniów naszej szkoły oraz 1f za piękną dekorację szkoły i objęcie zaszczytnej roli amorków, dostarczających pocztę walentynkową.

Konkurs walentynkowy14.02

Konkurs walentynkowy

Uczniowie przysłali piękne i mądre teksty o miłości. Sięgnęli przy tym do tekstów wydawałoby się zapomnianych, a tymczasem okazuje się, że - na szczęście! - wymowa pewnych utworów jest ponadczasowa.

WOŚP 2020 w 1 LO12.01

WOŚP 2020 w 1 LO

Oj działo się, działo... Od samego rana (10.01) towarzyszyła nam pozytywna adrenalina! WOŚP w 1LO zbierał - na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej - nie dziesiątki, nie setki, a TYSIĄCE złotych!!!

Współczesne zagrożenia zdrowotne młodzieży18.12

Współczesne zagrożenia zdrowotne młodzieży

Dnia 10.12.2019 (wtorek) klasy 1b, 1h, 2b i 3b miały okazję uczestniczyć w wykładzie mgr Radosława Grussa - Kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, dotyczącym "Współczesnych zagrożeń zdrowotnych młodzieży".

Szkolny Konkurs Fotograficzny - podsumowanie12.12

Szkolny Konkurs Fotograficzny - podsumowanie

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Światopodglądanie” potwierdził, że są wśród nas ludzie utalentowani i wrażliwi na piękno. Prace przysłały 34 osoby – 26 uczniów, 8 rodziców. Zdjęcia prezentowały wszystkie zaproponowane kategorie tematyczne – natura, architektura, pasja.

Książki nad książkami18.11

Książki nad książkami

Jaką książkę zabrać ze sobą na bezludną wyspę? Jaką książkę ocalić z pożaru? Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie klas 1g i 1c, którzy wzięli udział w projekcie popularyzacji czytelnictwa „Książki nad książkami”. 

Dzień Zdrowego Śniadania13.11

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada  2019 roku obchodziliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczny i zdrowy poczęstunek, zawierający pachnące owsiane ciastka i pełnoziarniste pyszne wypieki. Smakołyki te, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, a także pracowników szkoły i szybko zniknęły z roznoszonych przez uczniów tac.

Cashflow - nauka i dobra zabawa25.10

Cashflow - nauka i dobra zabawa

Nasi zawodnicy (teraz już śmiało można mówić o nich - specjaliści od gry Cashflow;)) - Karolina Kopaczewska (1B), Michał Butkiewicz (1I), Aleks Tyburcy (1I) - dzielnie toczyli planszówkowe boje reprezentując 1LO wśród kilku innych szkół średnich w trakcie Międzyszkolnego Turnieju gry planszowej Cashflow. Efekty? Mamy się czym chwalić.

Święto Edukacji Narodowej w I LO16.10

Święto Edukacji Narodowej w I LO

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.  Z tej okazji licealiści przygotowali krótkie wystąpienie upamiętniające ten fakt oraz złożyli życzenia pracownikom naszej szkoły.