Wystawa "Geologia w obiektywie"

wystawa geologia

Od dziś (31.10.2018 r.) można w naszej szkole obejrzeć wystawę fotograficzną wypożyczoną z warszawskiego Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Zorganizowanie tej ekspozycji jest jednym z kilku działań podjętych - z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - przez bibliotekę ZSO.

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był pod hasłem "Książka to przyszłość". Działania naszej szkolnej biblioteki doskonale wpisały się w to stwierdzenie.

W październiku wydarzyło się wiele dobrego, m. in.:

  • w szkolnej bibliotece pojawiło się ok. 200 nowości wydawniczych (zakupy zrealizowano w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), które znajdują się na listach bestsellerów, a także takich, które są spełnieniem marzeń czytelniczych konkretnych osób z naszej szkoły,
  • przygotowano 2 ekspozycje książek (w gablocie na korytarzu, parter) - "Stefan Żeromski i jego twórczość" oraz "Nowości w bibliotece",
  • zorganizowano spotkanie z pisarką  p. Agnieszką Pietrzyk, 
  • zainagurowano wystawę "Geologia w obiektywie", której plansze wystawowe przedstawiają zwycięskie fotografie wyłonione w konkursie "Geologia w obiektywie" (myślą przewodnią konkursu było zwrócenie uwagi na niezwykłe walory obiektów geologicznych w Polsce oraz związki geologii z życiem codziennym).

 

Pozdrawiamy wszystkich miłośników literatury, ludzi ciekawych świata!

Zapraszamy do biblioteki, bo mamy dla Was wspaniałe książki.

 

Małgorzata Krasowska, Danuta Pabich-Kamasz

Zdjęcia