Wystawa "BZWBK Press Foto"

IMG_3620

Chrześcijański krzyż w Iraku, emocje podczas Open’er Festival, Boniek pocieszający chłopca po przegranej – te i wiele innych niezwykłych momentów, uchwyconych na zdjęciu, można podziwiać w naszej szkole od 7 do 21 lutego. Są to zdjęcia nagrodzone w 13. edycji prestiżowego konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto, a obecnie prezentowane w formie wystawy.

Nagrodzone zdjęcia przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w 2016 roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata.

Wystawa była prezentowana już w 15 miastach Polski. W Elblągu eksponowana będzie jedynie w naszej szkole oraz w ZSM. 

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 7 lutego o godz. 13.00. W imieniu organizatora konkursu wzięła w nim udział Ewa Mieczkowska, dyrektorka 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Elblągu.

- Dla mnie to ogromna radość, że możemy zaprezentować wystawę w elbląskich szkołach. Są to niezwykłe zdjęcia polskich fotoreporterów, których na co dzień nie zobaczymy w mediach. Mówią one więcej o otaczającym nas świecie niż wiele słów. Bardzo wierzę, że dzięki tym zdjęciom młodzież będzie mogła zobaczyć i lepiej zrozumieć otaczający nas świat - powiedziała na zakończenie spotkania.

Wystawie towarzyszyć będzie jeszcze jedno inspirujące wydarzenie. 13 lutego o godz. 12:00 uczniowie (2j, 3h, 1a) spotkają się z laureatem konkursu Maciejem Moskwą (Testigo Documentary), który nagrodzony został za fotoreportaż pokazujący powrót chrześcijan do irackiego miasta Erbil-Ainkawa po wycofaniu się tzw. Państwa Islamskiego. Fotoreporter od lat dokumentuje przebieg konfliktu na Bliskim Wschodzie. 

Urszula Lis (BZWBK Press Foto), Małgorzata Krasowska (ZSO)

 zdjęcia: Urszula Gurtatowska (2a)

Zdjęcia