Wydarzenia kulturalne

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?14.06

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?

Uczniowie z klasy pierwszej o profilu matematyczno-biznesowym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elbląskie muzeum jest jednym z najstarszych w Polsce i jednocześnie najstarszym muzeum Warmii i Mazur. Założone w 1864 r. Stadtliche Museum zostało w wyniku II wojny światowej zrujnowane. Kolekcjonowanie zbiorów przywrócono dopiero w 1954 r. Dziś jest również jednym  z najbogatszych w Polsce zabytków archeologicznych.

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu14.06

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I e - pod opieką wychowawczyni i pani Adrianny Adamek-Świechowskiej - uczestniczyli w wycieczce do Pasymia. Naszym miejscem docelowym stał się - ładnie położony nad jeziorem Kalwa - ośrodek wypoczynkowy. Dzięki pani Adriannie poznaliśmy nie tylko historię  tego miejsca, ale również legendy związane z okolicą Pasymia.

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Wystawa "Geologia w obiektywie"31.10

Wystawa "Geologia w obiektywie"

Od dziś (31.10.2018 r.) można w naszej szkole obejrzeć wystawę fotograficzną wypożyczoną z warszawskiego Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Zorganizowanie tej ekspozycji jest jednym z kilku działań podjętych - z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - przez bibliotekę ZSO.

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”31.10

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”

W dniach od 2 do 11 listopada po raz szósty uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w rejsie po Morzu Śródziemnym żaglowcem „Pogoria”.

Dzień Nauczyciela w ZSO z pomaganiem w tle26.10

Dzień Nauczyciela w ZSO z pomaganiem w tle

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, jednak w powszechnej świadomości funkcjonuje jako Dzień Nauczyciela. W tym roku szkolnym nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących zasugerowali uczniom, że mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeżeli uczniowie chcą podziękować nauczycielom za ich pracę i poświęcenie, zamiast tradycyjnych - kwiatka i czekoladek, mogą przynieść karmę dla zwierząt.

Integracja klasy 1B02.10

Integracja klasy 1B

W dniach 24-25.09 klasa 1B wraz z wychowawczynią panią Ewą Michalewicz oraz paniami Agnieszką Błaszczyk i Iwoną Tomczyk udała się na wycieczkę integracyjną.

Zajęcia na strzelnicy24.09

Zajęcia na strzelnicy

Wszystkich chętnych zapraszamy na strzelnicę. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 7.10-8.55 w sali 65A (zbiórka pod salą 65).