Wydarzenia kulturalne

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Wystawa "Geologia w obiektywie"31.10

Wystawa "Geologia w obiektywie"

Od dziś (31.10.2018 r.) można w naszej szkole obejrzeć wystawę fotograficzną wypożyczoną z warszawskiego Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Zorganizowanie tej ekspozycji jest jednym z kilku działań podjętych - z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - przez bibliotekę ZSO.

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”31.10

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”

W dniach od 2 do 11 listopada po raz szósty uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w rejsie po Morzu Śródziemnym żaglowcem „Pogoria”.

Dzień Nauczyciela w ZSO z pomaganiem w tle26.10

Dzień Nauczyciela w ZSO z pomaganiem w tle

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, jednak w powszechnej świadomości funkcjonuje jako Dzień Nauczyciela. W tym roku szkolnym nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących zasugerowali uczniom, że mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeżeli uczniowie chcą podziękować nauczycielom za ich pracę i poświęcenie, zamiast tradycyjnych - kwiatka i czekoladek, mogą przynieść karmę dla zwierząt.

Integracja klasy 1B02.10

Integracja klasy 1B

W dniach 24-25.09 klasa 1B wraz z wychowawczynią panią Ewą Michalewicz oraz paniami Agnieszką Błaszczyk i Iwoną Tomczyk udała się na wycieczkę integracyjną.

Zajęcia na strzelnicy24.09

Zajęcia na strzelnicy

Wszystkich chętnych zapraszamy na strzelnicę. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 7.10-8.55 w sali 65A (zbiórka pod salą 65).

Wycieczka do Budapesztu19.06

Wycieczka do Budapesztu

9 czerwca 2018 roku klasy 2c i 1d pod opieką Pani Doroty Pawłowskiej, Pani Janiny Mazuś i Pana Leszka Lenarta udały się na malowniczą wycieczkę do stolicy Węgier- Budapesztu.

Aleksandra „wspaniała"14.06

Aleksandra „wspaniała"

29 maja po raz dwudziesty w Elblągu przyznano nagrody laureatom Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wśród ośmiu laureatów znalazła się Aleksandra Czerwińska z klasy II A I Liceum Ogólnokształcącego.