Uczniowie I LO wśród Najpopularniejszych Sportowców

gratulacje

3 lutego w Hotelu Młyn w Elblągu odbył się Bal Sportowca, podczas którego po raz dwunasty przyznano tytuły dziesięciu Najpopulariejszym Sportowcom. Czytelnicy „Dziennika Elbląskiego” docenili także uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

 

            Na czwartym miejscu uplasował się Igor Janik z klasy II D (Hetman Elbląg). To jeden z najbardziej utalentowanych szachistów młodego pokolenia w Polsce. Czterokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Jest aktualnym mistrzem Polski juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Urugwaju zajął piąte miejsce w kategorii do 17 lat. Na mistrzostwach Europy w Rumunii był dwunasty do lat 18. Jest jedynym szachistą z Elbląga, który uzyskał tytuł mistrza międzynarodowego.

            Ósme miejsce przypadło Marcie Witkowskiej z klasy III F (Olimpia Elbląg). Marta trenuje kajakarstwo od pięciu lat, ale bardzo szybko dołączyła do grona najlepszych zawodników w kraju. Jej formę doceniają także trenerzy kadry Polski, którzy regularnie powołują ją do reprezentacji. W ubiegłym roku zajęła siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w k-1 na 1000 metrów, a na mistrzostwach Europy była czwarta.

            Marta Witkowska, która obecnie przebywa w Portugalii na zgrupowaniu reprezentacji Polski, powiedziała: „Kiedyś trener Wojciech Załuski powiedział mi, że marzenia się nie spełniają, a marzenia się spełnia. Więc trzymajcie za mnie kciuki.”

            Obiecujemy, będziemy za Was trzymać kciuki. Gratulujemy i życzymy Wam, abyście swoje marzenia spełnili.

 

Anna Luiza Górecka,

rzecznik ZSO