Sprzątanie Świata 2019

20190920_121529

W dniu 20 września 2019 roku  młodzież  klas biologiczno -  chemicznych (I h i III c) I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wzięła udział w sprzątaniu okolic nad rzeką Elbląg,  partycypując w ten sposób w 26 edycji ogólnopolskiej akcji ,Sprzątanie świata – Polska 2019’.

 

      Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu głownie przez nietworzenie niepotrzebnych odpadów.

      Akcję rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci .Uczniowie wyposażeni w wiedzę, worki, maseczki  i rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością oraz wielkim zapałem. Sprzątającym sprzyjała słoneczna pogoda, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie udało się zebrać 11 worków śmieci, które następnie zostały złożone przy punkcie odbioru odpadów.

Młodzież zakończyła akcję około godziny 13.00 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.  Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości nad rzeką Elbląg.

dr Leszek Lenart