rok szkolny 2019-2020

Poezja polska XX i XXI wieku21.02

Poezja polska XX i XXI wieku

14 lutego 2020 roku czworo naszych uczniów wzięło udział w VI edycji konkursu recytatorskiego ,,Poezja polska XX i XXI wieku". Byli to Katarzyna Aleksandrowicz (2b), Julia Grzelak (1a), Wiktoria Witecka (2a) oraz Artur Żyłowski (1f).

Święto Patrona Juliuszki 202018.02

Święto Patrona Juliuszki 2020

Tradycyjnie 14 lutego 2020 obchodzono w elbląskim Słowaku Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia minęło 61 lat od nadania I LO imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której mottem była parafraza Hymnu Szkoły „Jednak zostanie po nas ta siła fatalna…”

Walentynki w I LO17.02

Walentynki w I LO

W piątkowy poranek pełną parą ruszyły Walentynki w I LO. Była poczta walentynkowa, w tym roku wyjątkowo bogata, kiermasz ciast i atmosfera miłości dookoła. Dziękujemy bardzo uczniom klas: 1g za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu, dzięki Wam kolejne 231 zł wpłynie na stypendia dla uczniów naszej szkoły oraz 1f za piękną dekorację szkoły i objęcie zaszczytnej roli amorków, dostarczających pocztę walentynkową.

Zebrania z rodzicami14.02

Zebrania z rodzicami

We wtorek 18 lutego 2020r. w godz. 17.00 – 18.00 zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami.

LICEUM po gimnazjum                             LICEUM po SP

 

KLASA

SALA

WYCHOWAWCA

 

KLASA

SALA

WYCHOWAWCA

1F

66

p. Rojek-Oleńska

 

1A

46

p. Błaszczyk

1G

49

p. Zaborska

 

1B

45

p. Zbucka

1H

67

p. Lenart

 

1C

54

p. Jakubczyk

1I

36

p. Nitkiewicz

 

1D

22

p. Sucharska

1J

41

p. Ratkowska

 

1E

7

p. Alaszkiewicz

1K

65(w późniejszym terminie)

p. Mazuś

 

 

 

2A

48

p. Murawska

 

 

 

2B

62

p. Michalewicz

 

 

 

2C

60

p. Uścińska

 

 

 

2D

55

p. Trojakowska

 

 

 

2E

33(27.02 czwartek)

p. Kosińska

 

 

 

3A

52

p. Andrzejczyk

 

 

 

3B

64

p. Kugler

 

 

 

3C

63(w późniejszym terminie)

p. Cygan-Sidorkiewicz

 

 

 

3D

23

p. Lizak

 

 

 

3E

47

p. Adamek-Świechowska

 

 

 

Z pozostałymi nauczycielami będą się mogli Państwo spotkać w pokoju nauczycielskim.

Konkurs walentynkowy14.02

Konkurs walentynkowy

Uczniowie przysłali piękne i mądre teksty o miłości. Sięgnęli przy tym do tekstów wydawałoby się zapomnianych, a tymczasem okazuje się, że - na szczęście! - wymowa pewnych utworów jest ponadczasowa.

1h na Wydziale Biologii13.02

1h na Wydziale Biologii

4 lutego 2020 roku  licealiści klasy I H o profilu  biologiczno - chemicznym, pod opieką: pani Ewy Wierzbickiej i wychowawcy Leszka Lenarta wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych  na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Warsztaty laboratoryjne w Olsztynie11.02

Warsztaty laboratoryjne w Olsztynie

4 lutego uczniowie klasy I b o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Zbuckiej i nauczycielki biologii pani Ewy Michalewicz, wzięli udział w warsztatach na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie.

Podziękowanie24.01

Podziękowanie

Podsumowując akcje, dzięki którym uczniowie naszej szkoły pomogli kilku instytucjom w Elblągu, chcielibyśmy podziękować klasom, które aktywnie włączyły się w zbiórki.
Na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży pieniądze - w kwocie 1065 zł - zebrali uczniowie z klas: 1b, 2d, 1c, 1a i 3a (ta klasa zebrała rekordową sumę 400 zł!).
Do akcji, mającej na celu pomóc zwierzakom z elbląskiego schroniska, przyłączyły się klasy: 1e, 1f, 1h, 2a, 2e i 2c. Trzeba podkreślić, że młodzież pamiętała o wszystkim : jedzeniu, kocach i - co było dla zwierząt bardzo istotne - o lekach.
W zbiórkę dla Fundacji Teen Challenge włączyły się klasy: 3b, 3c, 3e, 2b, 1g i 1j, które również wykazały się wielkim zaangażowaniem i zebrały dla osób bezdomnych wszystko, o co nas poproszono.
Wszystkim wymienionym uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce:)
Zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec15.01

Zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 12 stycznia po ciężkiej chorobie zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec. Wspaniała nauczycielka, wychowawczyni, a przede wszystkim osoba ciepła i serdeczna.
Krystyna Panczyj-Siwiec po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim pracowała w Liceum Medycznym, Szkole Podstawowej nr 23, III Liceum Ogólnokształcącym. W 2006 roku dołączyła do grona pedagogicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu. Z pasją i zaangażowaniem uczyła fizyki i matematyki kolejne pokolenia uczniów Gimnazjum nr 8 i I Liceum Ogólnokształcącego. Wśród jej podopiecznych możemy odnaleźć laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych.
Zapamiętamy Krysię jako pracowitą, uczynną i zawsze otwartą na potrzeby drugiego człowieka, koleżankę. Po przejściu na emeryturę oddała się swojej pasji – podróżom tym w dalekie strony, jak i wycieczkom rowerowym po okolicach Elbląga.
Rodzinie i bliskim zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia od całej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.
Wystawienie urny z prochami nastąpi 18 stycznia (sobota) o godz. 10.30. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 w Katedrze Św. Mikołaja. Po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłej do miejsca wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym Agrykola w Elblągu.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu