Narodowe Czytanie z Prezydentem Elbląga

348031636

Dnia 8 września (sobota) odbędzie się uroczystość Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski. W akcji weźmie udział grono młodzieży z naszej szkoły.

 

Na Starym Mieście o godzi. 10.30 odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydent Miasta Elbląga zaprasza nauczycieli i młodzież elbląskich placówek oświatowych do udziału w tym przedsięwzięciu.

Spotkanie rozpocznie się o 10.30 przy Bramie Targowej, skąd wyruszy pochód uczestników w kierunku Ratusza Staromiejskiego. W trakcie przemarszu odczytywany będzie fragment końcowy powieści. Pochód uczestników będzie stylizowany na tłum protestujących robotników.

Część oficjalna odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie uroczystością pokieruje dyrektor III LO, Beata Orzech. Po przemówieniach nastąpi odczytywanie fragmentów „Przedwiośnia” przez Pana Prezydenta, Panią Małgorzatę Sowicką, przedstawicieli Biblioteki Elbląskiej i Teatru im. A. Sewruka, dyrektorów szkół, zgłoszonych uczniów i chętnych elblążan. Akcji towarzyszyć będą happeningi uliczne.

Chętni do udziału w tym przedsięwzięciu uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do 4 września do pani Agnieszki Błaszczyk lub pani Anny Góreckiej.

 

Adrianna Adamek-Świechowska

Zdjęcia