Konkursy i stypendia

Ogólnopolski przegląd literacki - mamy laureatki10.09

Ogólnopolski przegląd literacki - mamy laureatki

Przed chwilą skończyły się wakacje, a nasi uczniowie już przynoszą powody do dumy. Wiktoria Pichola z klasy 2A oraz Paulina Lepak z klasy 3D zostały laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2019. Warto podkreślić, że przewodniczącym jury był sam Tomasz Jastrun.

Stypendia szkolne03.09

Stypendia szkolne

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2019/2020 można pobrać od 2 września:
- w gabinecie pedagoga ( w godzinach pracy pedagoga)
- na stronie  https://eped.pl w module STYPENDIA
Odbiór decyzji - II tura29.05

Odbiór decyzji - II tura

Decyzje 'Stypendia szkolne' wnioskodawcy (osobiście) mogą odbierać u p. Ewy Skomorowskiej (gab. 37) w godz. 8.30-14.00. Ostateczny termin rozliczenia stypendium - 14.06.2019r. 

 "Wierszem opowiem mój świat"18.03

"Wierszem opowiem mój świat"

Jury - wzruszone wrażliwością piszących, a także ilością dostarczonych utworów - ogłosiło dziś wyniki szkolnego konkursu poezji "Wierszem opowiem mój świat":

I miejsce - Bartosz Bloch
II miejsce - Aleksandra Łopińska

Stypendia - gimnazjum05.02

Stypendia - gimnazjum

Wnioski stypendialne i informacje o stypendium można uzyskać u pedagoga szkolnego Anny Koka-Haufa w gab.25. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie  III klasy gimnazjum (średnia ocen w klasie III z przedmiotów za I semestr w nauki 5,20 lub wyżej). Są to:

Konkurs na Recenzję Książki10.12

Konkurs na Recenzję Książki

W naszej szkolnej bibliotece pojawiły się nowe książki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybory, dokonane przez uczestników Konkursu na Recenzję Książki, potwierdzają potrzebę tej różnorodności, ponieważ każdy z nich opisał inny tytuł. Zwyciężyła Anna Kurzyńska z klasy 1e.

Chemiczny sukces!22.11

Chemiczny sukces!

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica klasy IIIc  Alicja Piekarska zakwalifikowała się do zawodów I stopnia  65.Ogólnopolskiej  Olimpiady Chemicznej.

Stypendium szkolne - zawiadomienie06.11

Stypendium szkolne - zawiadomienie

Osoby, które złożyły wnioski o stypendium szkole proszone są o odbiór zawiadomień dotyczących terminu wydania decyzji stypendialnych. Odbiór w godzinach pracy pedagoga i psychologa – gab. 25.

Kolejni stypendyści św. Mikołaja w I LO30.10

Kolejni stypendyści św. Mikołaja w I LO

18 października 2018r. miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów uczniom I Liceum Ogólnokształcącego. Szkolnemu Kołu Wolontariatu i Samorządowi Uczniowskiemu ZSO udało się pozyskać stypendia z programu Stypendia św. Mikołaja.

Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego23.10

Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego

Mowa o Karolinie Tomaszewskiej z klasy 1B. Jej twórczość literacka znalazła uznanie już w poprzednim roku szkolnym (Karolina uczyła się w "naszym" gimnazjum), kiedy to zdobyła wyróżnienie w konkursie międzynarodowym. Tym razem uzyskała tytuł laureata ogólnopolskiego przeglądu literackiego LIPA 2018.