Aktualności

Drzwi Otwarte I LO21.03

Drzwi Otwarte I LO

W czwartek 26 marca 2015 roku

w godzinach 12.30 – 15.00

I Liceum Ogólnokształcące

im. Juliusza Słowackiego w Elblągu

zaprasza

na  DRZWI OTWARTE

„Zwolnieni z teorii”20.03

„Zwolnieni z teorii”

 

„Zwolnieni z teorii

   5 marca w Szkole Podstawowej Nr 9 w Elblągu Zuzanna Ejdrygiewicz , Adrianna Sosik i Zuzanna Staszkiewicz  -   uczennice I Liceum Ogólnokształcącego,  zorganizowały spotkanie dla  uczniów i nauczycieli, podczas którego poruszyły problemy:  uzależnień od komputera i Internetu, ich objawy i skutki oraz przedstawiły alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. W dyskusji uczestniczyły również:  pani  Magdalena Puch – pedagog szkolny  oraz  Iwona Zwolak -  wychowawczyni jednej z klas SP Nr 9.   Uczniowie w czasie spotkania wzięli udział w przygotowanych przez nasze uczennice grach i zabawach, które pokazywały , jak  aktywnie spędzać  czas wolny.

Konkurs ZUS19.03

Konkurs ZUS

I Liceum Ogólnokształcące zwycięzcą II etapu konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

   16 marca 2015 r. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu „ Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Rywalizacja opierała się na odpowiadaniu na pytania dotyczące daty wprowadzenia pierwszych ubezpieczeń społecznych, określaniu źródeł przychodu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, warunków do uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy, czy rodzaju dokumentów , na których pracodawca rozlicza się z opłacanych składek.

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości18.03

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości

 

   9 marca 2015 r. rozpoczęły się eliminacje okręgowe I Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę  reprezentuje pięciu liderów wyłonionych w etapie szkolnym :  Adrian Stanik (II g), Łukasz Kreft ( III g), Magda Mazuś ( III h),   Maciej Szczygieł ( III h) i Beata Huszcza ( III h). Liderzy tworzą zespoły,  które rywalizują ze sobą w internetowej Grze Menadżerskiej. Do zespołów zaproszono jeszcze innych uczniów: Kacpra Adamskiego ( III g), Annę Trojakowską ( III g), Joannę Nowak ( III h) i Julię Żeglińską ( III h).

Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej16.03

Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

Drugie miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej!

20 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbył się II etap XX Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Pietryk z IF i Tymoteusz Kowalczyk z wraz z opiekunem - Angeliką Romanik. 

Bal maskowy25.02

Bal maskowy

 

            13 lutego 2015 roku w auli I LO odbył się bal maskowy. Zabawa trwała od godziny 18.00 do 22.00. W tym czasie aula huczała od głośnej muzyki, tańca i śmiechu.

Impreza zorganizowana była w klimacie „american dream” – potańcówek z lat 80-90-tych. Nie zabrakło również współczesnej muzyki, chętnie słuchanej przez nastolatków. Ta swoista hybryda zaowocowała trafieniem w gusta muzyczne wszystkich uczestników, ponieważ każdy z nich mógł odnaleźć coś dla siebie.

Talentami ZSO stoi11.02

Talentami ZSO stoi

 

            21 stycznia w sali kina „Światowid” uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących po raz szósty mogli publicznie zaprezentować swoje umiejętności i zdolności: taneczne, wokalne i plastyczne.