Aktualności

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną22.11

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Dnia 14.11.2019r. uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w Inauguracyjnej Konferencji "Młodzieżowych Spotkań z Medycyną". 
Wycieczka do Berlina21.11

Wycieczka do Berlina

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I H o profilu biologiczno chemicznym wraz z opiekunami – panią Ewa Wierzbicka i wychowawcą klasy Leszkiem Lenartem brali udział w wycieczce do Berlina, której celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz najciekawszymi zabytkami tego miasta.

Przecinek ma znaczenie19.11

Przecinek ma znaczenie

Przecinek wyznacza porządek składniowy zdania, nadaje odpowiednią rytmikę wypowiedzi, a także wydziela człony wtrącone. W jakich zdaniach go stosować? Czy prawdą jest, że przed spójnikiem „i” nigdy nie stawiamy przecinka?

Książki nad książkami18.11

Książki nad książkami

Jaką książkę zabrać ze sobą na bezludną wyspę? Jaką książkę ocalić z pożaru? Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie klas 1g i 1c, którzy wzięli udział w projekcie popularyzacji czytelnictwa „Książki nad książkami”. 

INŻYNIEROMANIA …ciąg dalszy…18.11

INŻYNIEROMANIA …ciąg dalszy…

15 listopada 2019 roku klasa III C o profilu biologiczno-chemicznym po raz kolejny brała udział w zajęciach laboratoryjnych  organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu.

Dzień Zdrowego Śniadania13.11

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada  2019 roku obchodziliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczny i zdrowy poczęstunek, zawierający pachnące owsiane ciastka i pełnoziarniste pyszne wypieki. Smakołyki te, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, a także pracowników szkoły i szybko zniknęły z roznoszonych przez uczniów tac.

Zostań wolontariuszem WOŚP12.11

Zostań wolontariuszem WOŚP

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu podjęła się organizacji XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Już 12 stycznia 2020 roku po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Tegoroczny temat finału:Będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.    

Rekrutacja do eksperymentalnego projektu05.11

Rekrutacja do eksperymentalnego projektu

Rozpoczynamy rekrutację uczniów i nauczycieli do projektu pt. Elbląska Szkoła Eksperymentu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2021.