Aktualności

BRĄZOWA Wiktoria20.12

BRĄZOWA Wiktoria

W pierwszym dniu odbywających się w Lublinie w dniach 18-22.12.2018. Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat uczennica naszej szkoły Wiktoria Domżalska zdobyła brązowy medal MP Juniorów 17-18 lat na dystansie 50 m st. dowolnym, a wśród Seniorek była 6 zawodniczką w Polsce. W finałowym wyścigu  Wiktoria  uzyskała czas 25,55. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Każdy z nas może zostać św. Mikołajem14.12

Każdy z nas może zostać św. Mikołajem

Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Ogólnokształcących każdego roku włącza się w akcje charytatywne organizowane przed Świętami Bożego Narodzenia. Reprezentanci wszystkich klas, tworzących Samorząd, większością głosów zdecydowali, że w tym roku nasza pomoc w ramach Akcji Mikołajkowej trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu.

Festiwal Talentów - casting - II tura12.12

Festiwal Talentów - casting - II tura

W piątek 21 grudnia 2018r. w godz. 10.35-12.00 w auli odbędzie się II tura castingu do kolejnej edycji Festiwalu Talentów. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Konkurs na Recenzję Książki10.12

Konkurs na Recenzję Książki

W naszej szkolnej bibliotece pojawiły się nowe książki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybory, dokonane przez uczestników Konkursu na Recenzję Książki, potwierdzają potrzebę tej różnorodności, ponieważ każdy z nich opisał inny tytuł. Zwyciężyła Anna Kurzyńska z klasy 1e.

Mikołajki10.12

Mikołajki

Wymarzona szkoła, w której rozdają słodycze (w czasie lekcji!), śni się właściwie każdemu już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mikołajki są tym szczególnym dniem, kiedy te marzenia się spełniają;)

Srebrne piłkarki ręczne07.12

Srebrne piłkarki ręczne

Uczennice naszej szkoły w składzie:
- Karpińska Karolina
- Pichola Wiktoria
- Wichrowska Karolina
- Jankun Weronika
- Popławska Miszela
- Wojda Dominika
- Oracz Nina
-  Błaszczyk Patrizia
- Kurzyńska Anna
- Kinga Rychter
zajęły drugie miejsce w elbląskiej Licealiadzie.

Prezent od Fundacji św. Mikołaja dla I LO06.12

Prezent od Fundacji św. Mikołaja dla I LO

Tegoroczne Mikołajki są czasem szczególnym dla uczniów, a właściwie stypendystów Fundacji św. Mikołaja z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. 4 grudnia odbył się finał siódmej edycji konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja.

Naukowa Konferencja Uczniowska05.12

Naukowa Konferencja Uczniowska

W dniu 30 listopada 2018 r. w auli im. Euzebiusza Słowackiego I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu odbyła się Naukowa Konferencja Uczniowska „Polacy w walce o niepodległość” oraz Narodowe Czytanie Antologii Niepodległości.

KL Stutthof04.12

KL Stutthof

Dnia 03.12.2018 roku klasa III C wraz z wychowawcą  i panią Dyrektor, a  jednocześnie nauczycielem języka polskiego w tejże klasie, brała udział w wyjeździe do byłego Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof  w Sztutowie.