Aktualności

Walentynkowa randka z ...książką;)18.02

Walentynkowa randka z ...książką;)

"Randka w ciemno" w bibliotece cieszyła się tym razem nie mniejszą popularnością niż w zeszłym - premierowym dla tej akcji - roku. Każdy "romantyk" mógł wybrać sobie książkę (tajemniczo opakowaną w papier) oraz poczęstować się piękną zakładką i cukierkiem.

Wojna w obiektywie Macieja Moskwy15.02

Wojna w obiektywie Macieja Moskwy

Fotoreporter Maciej Moskwa (Testigo Documentary) pokazał naszym uczniom swój krótki film i zdjęcia zrobione kilka lat temu w Syrii. Opowiadał o doświadczeniach wyniesionych z trudnych wypraw w rejony objęte konfliktami zbrojnymi: ludzkich dramatach, dziecięcych marzeniach o normalności, strachu i życzliwości, z którą spotykał się pośród Syryjczyków.

Karnawałowy Bal Przebierańców12.02

Karnawałowy Bal Przebierańców

Za nami ostatni weekend karnawału. Większość osób spędziła go na licznych zabawach, imprezach i potańcówkach. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w piątek bawili się na Karnawałowym Balu Przebierańców.

Wystawa "BZWBK Press Foto"08.02

Wystawa "BZWBK Press Foto"

Chrześcijański krzyż w Iraku, emocje podczas Open’er Festival, Boniek pocieszający chłopca po przegranej – te i wiele innych niezwykłych momentów, uchwyconych na zdjęciu, można podziwiać w naszej szkole od 7 do 21 lutego. Są to zdjęcia nagrodzone w 13. edycji prestiżowego konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto, a obecnie prezentowane w formie wystawy.

Karnawałowy Bal Przebierańców I LO07.02

Karnawałowy Bal Przebierańców I LO

W dniu 9 lutego 2018r. w godz. 18.00-21.30 odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców I LO. Zachęcamy do udziału! Warunkiem jest dowolne przebranie :) Listy chętnych uczniów prosimy dostarczać do Honoraty Bednarczyk z kl. 2a. 

Uczniowie I LO wśród Najpopularniejszych Sportowców07.02

Uczniowie I LO wśród Najpopularniejszych Sportowców

3 lutego w Hotelu Młyn w Elblągu odbył się Bal Sportowca, podczas którego po raz dwunasty przyznano tytuły dziesięciu Najpopulariejszym Sportowcom. Czytelnicy „Dziennika Elbląskiego” docenili także uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

I LO z Certyfikatem Zielonej Flagi05.02

I LO z Certyfikatem Zielonej Flagi

Decyzją Kapituły Programu Szkół dla Ekorozwoju, a przede wszystkim dzięki staraniom pani Ewy Cygan-Sidorkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało uhonorowane Certyfikatem Zielonej Flagi.