Akcja CZYTAJ.PL w ZSO

Akcja-Czytaj-PL

W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się - w ramach akcji CZYTAJ.PL - pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do pilotażowej odsłony akcji zaproszono 1000 liceów ogólnokształcących w tym również nasze I LO!

W ramach projektu do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona (wcześniej trzeba pobrać darmową aplikację Woblink.com), uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Organizatorzy akcji zaplanowali również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”

2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”

3. Gregory David Roberts „Shantaram”

4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

5. Anna Kamińska „Wanda”

6. Jakub Małecki „Ślady”

7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”

8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”

9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”

10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”

11. Jon Ronson „#WstydźSię!”

12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”


Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz platformy e-bookowej Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską akcję „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. 

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

UWAGA

Mamy w szkole Ambasadorkę akcji, która otrzymała specjalną koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do wspomnianych 12 bestsellerowych e-booków - jest nią Agnieszka Mojsiewicz z kl. 3C.

Plakatów z QR kodami szukajcie: na drzwiach biblioteki szkolnej, na sztaludze zlokalizowanej naprzeciwko głównego wejścia do szkoły oraz na drzwiach auli.

 

Małgorzata Krasowska, Danuta Pabich-Kamasz

Zdjęcia